Szkło fotowoltaiczne

Szkło fotowoltaiczne

Przy realizacji projektów z obszaru fotowoltaiki architektonicznej, korzystamy z wiedzy i doświadczenia najbardziej rozpoznawalnego na świcie producenta szkła fotowoltaicznego – firmy Onyx Solar® z Hiszpanii, którą reprezentujemy na polskim rynku.

Dostarczane przez nas szkło fotowoltaiczne wykonywane jest w technologii krzemowej, z wykorzystaniem ogniw krystalicznych i amorficznych. Ogniwa krystaliczne, identyczne jak w przypadku standardowych modułów ramkowych, są integrowane między dwoma taflami szkła, jednak dzięki dowolności w ich rozmieszczeniu i zagęszczeniu, jesteśmy w stanie dopasować ich przezierność do potrzeb danego projektu. Ogniwa amorficzne są z kolei idealnym produktem dla projektów, gdzie wymagana jest przezierność przeszkleń (fasady słupowo-ryglowe i świetliki). W tym przypadku jesteśmy w stanie dopasować przezierności przeszklenia poprzez intensywność wypełnienia ogniwami amorficznymi, co daje niezwykle atrakcyjnie wizualny efekt.

W zależności od potrzeb projektowych, nasze szkło fotowoltaiczne może mieć zróżnicowaną wielkość, kształt, grubość czy nawet kolor, w zależności od wizji inwestora i architekta. Oferowany przez nas produkt jest materiałem w pełni bezpiecznym, posiadającym wszelkie niezbędne certyfikaty z obszaru szkła i fotowoltaiki. Potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa są ogólnoświatowe i krajowe certyfikaty z obszaru budownictwa i fotowoltaiki, które zawsze dołączamy do naszych projektów od wczesnej fazy ich realizacji.